Po raz drugi w tym miesiącu, na ulice Dżakarty wylegli przeciwnicy głośnego obrazu „Innocence of Muslims”. Tym samym Indonezja stała się jednym z 20 krajów w których doszło do masowych protestów oburzonych filmem wyznawców Allaha.
Wczoraj kilka tysięcy osób zebrało się w okolicach ambasady Stanów Zjednoczonych.
Niedzielny protest miał spokojny i pokojowy przebieg, czego nie można było powiedzieć o demonstracjach z początku miesiąca, kiedy w stolicy Indonezji było naprawdę gorąco. Dowodem był bilans 11 rannych policjantów i demonstrantów.
W dniu wczorajszym jako pokojowe działa, przeciwko amerykańskiej produkcji wyciągnięto transparenty, mikrofony i tysiące szczerze zaangażowanych gardeł, stołecznych demonstrantów.
Jak łatwo można się domyśleć po miejscu, które wybrano na niedzielny wiec, cała złość demonstrantów skierowana była przeciwko Ameryce i Izraelowi, których okrzyknięto największymi terrorystami świata.
Jednocześnie wyrażano miłość i dozgonne oddanie Prorokowi Mahometowi oraz domagano się ukarania twórców filmu i zdjęcia go z kanału Youtube.
Wszystkie wystąpienia aktywistów zabierających głos podczas wczorajszego wiecu, przerywały co chwilę okrzyki na cześć Potęgi Allaha.
Allahu Akbar słychać od kilku tygodni na ulicach wielu państw muzułmańskich. Jak do tej pory w protestach przeciwko kiepskiemu pod względem sztuki filmowej obrazowi, śmierć poniosło 30 osób.
Domagając się z prawa do poszanowania uczuć religijnych każdego człowieka, trzeba się również zastanowić nad innym prawem, prawem do życia które z pewnością w oczach Boga nie jest niżej zaklasyfikowane.
by
Czyli 30 osób zginęło broniąc amerykańskiego prawa do publicznego znieważania i obrażania uczuć religijnych. No fajne nowe prawa.
A moze jednak nie chodzi o to czy to amerykanskie czy nie amerykanskie prawo. Film to przegiecie z jednej strony a zabijanie za urazone uczucia religijne, przegiecie jeszcze wieksze