Podobnie jak na całym świecie Niedziela Palmowa rozpoczęła indonezyjski wielki tydzień oczekiwania na Święta Wielkanocne.Indonezja biorąc pod uwagę liczbę wyznawców danej religii, jest krajem w 85 % muzułmańskim. Jeżeli zaś weźmiemy pod uwagę obszar występowania poszczególnych wyznań, katolicka część stanowi około 30% całego Archipelagu.
Wschodnie rubieże Republiki jak chociażby Flores, Timor, indonezyjska Nowe Gwinea, Biak, Ambon, Moluki oraz części innych wysp (Sulawesi-Celebes, Sumatra i Borneo–Kalimantan) są obszarami znacznie mniej zaludnionymi a indonezyjscy katolicy wywodzą się głównie z tych rejonów.
Również zdecydowanie zislamizowana stołeczna wyspa Jawa ma kilka prężnych skupisk chrześcijan.
Wyjątkami są sumatrzańska prowincja Aceh oraz rajska wyspa Bali gdzie w 95% dominuje Islam i Hinduizm.
A skoro tak to podobnie jak w Polsce i na całym świecie chrześcijańskim, Indonezyjczycy wyznający Chrystusa rozpoczęli w niedzielę wielki tydzień oczekiwania na Święta Wielkanocne.
Początek wielkiego tygodnia zaś to nie co innego jak oczywiście tradycyjna Niedziela Palmowa symbolizująca historyczny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.
W pewnym sensie sceneria drzew palmowych jakie porastają Archipelag bardziej koresponduje z palmowym charakterem wielkiej niedzieli niż wciąż skąpane w chłodzie obchody w kraju nad Wisłą.
by